top of page

Animasyon Videolar
Neden Gerekli?

Tanıtım videosu hazırlatmak şirketler için gittikçe önem kazanıyor.

TERCİH EDİLİYOR

Bugünlerde Video en beğenilen ve paylaşılan medya türü. İnternet hızının artması ve video kompresyon algoritmalarının gelişmesi sayesinde artık internet videoları eskisi gibi duraklamalar yaşamadan oynatabiliyoruz. İnsanlar gün geçtikçe videolu içeriklere daha çok alışıyorlar ve videoyu yazı veya grafiklere tercih ediyorlar. Üstelik telefon ve tabletlerle her yerden ulaşılabiliyor. Kısacası, işinizde rekabet edebilmeniz için videoya ihtiyacınız var.

MÜŞTERİLERE ULAŞMAK KOLAY

Güzel bir videoyu TV de, Sosyal medyada, web sayfanızda, müşterilerinize gönderdiğiniz e-postalarda, mağazanızda, billboarlarda her yerde kullanabilirsiniz. Yorulmadan 7 gün 24 saat sizin tanıtımınızı yapar.

İLGİ ÇEKİCİ

Potansiyel müşteriniz interneti kullanarak araştırıyor, inceliyor ve karar veriyor. Bu kadar yoğun bilgi akışı olduğunda insanlar doğal olarak bilgiyi mümkün olduğu kadar hızlı ve zahmetsizce ulaşabilecekleri yolu tercih ediyorlar. Video insanlara bunu sağlayan en iyi yoldur. Ayrıca iyi bir video sonuna kadar seyrediliyor. Bu sayede video ile mesajınızı daha kolay ve eğlenceli şekilde verebiliyorsunuz.

AKILDA KALICI

Video insanların ilgisini çekmekte diğer bütün medyalardan çok daha başarılıdır. Hikaye anlatımını müzik, ses efektleri, grafik ve dramatik görüntüleri kullanarak birleştirir ve son derece etkili, akılda kalıcı ve insanların paylaşmak isteyeceği bir forma sokabilir.

ANİMASYON VİDEOLAR

DAHA ÇOK TERCİH EDİLİYOR

Animasyon videoların diğer video türleri arasında daha çok beğenilip seyredildiği için başarı oranı yüksektir.

Çok daha sevimli ve akılda kalıcı olabildiği ayrıca maliyetlerin uygunluğu gibi sebepler yüzünden tercih edilmektedir.

Önemli olan, verilmek istenen mesajın hedef kitleye doğrudan ve anlaşılır iletilmesi ise animasyon videolar bunu kolaylıkla sağlar.

 

bottom of page